Palírenství ve Vizovicích má bohatou historii sahající až do 16. století. První písemná zmínka o výrobě pálenky pochází z roku 1585. Zpočátku se destiláty vyráběly převážně ze zkaženého piva a vína, ale i obilí. Až v polovině 18. století se začala prosazovat výroba pálenky ze švestek. Díky příznivým klimatickým podmínkám se v okolí města dařilo pěstování ovocných, především švestkových stromů, jejichž počet dosahoval v té době až k 70 000 kusům.
Když Rakousko-Uhersko v roce 1878 okupovalo Bosnu a Hercegovinu, začaly se sem dovážet kvalitnější bosenské švestky, takže ty valašské zůstávaly ležet ve skladech a obchodníci nevěděli, co s nimi. Tak vznikl nápad pálit z nich ve větším slivovici.
V historii vizovického palírenství sehrálo klíčovou roli několik pálenic. Významným výrobním centrem byla v 17. až 19. století panská palírna ve Štěpské ulici. V roce 1891 založil Zikmund Jelínek svou palírnu, následovala První vizovická pálenice Karla Singra v roce 1895 a v roce 1902 zahájil výrobu destilátů Mořic Weiss. Místní rolníci založili v roce 1894 Rolnický akciový závod ovocnářský Vizovice (RAZOV), který následně odkoupila rodina Jelínků. Synové Zikmunda Jelínka - Rudolf a Vladimír podnikali společně, ale v roce 1926 se rozdělili a začali podnikat každý sám. V roce 1934 začal Rudolf Jelínek vyrábět košer slivovici a vyvážet ji do USA. Poptávka byla obrovská. Rudolf Jelínek zahynul v roce 1944 v Osvětimi. Jeho synové se firmu po válce snažili řídit, ale jen na krátko. V roce 1948 byla firma znárodněna.
Dnes je společnost RUDOLF JELÍNEK největší výrobce ovocných destilátů na světě. Firma neustále rozšiřuje svůj sortiment a modernizuje výrobu, přičemž dbá na tradiční výrobní metody. Díky tomu se značka R. JELÍNEK stala celosvětovým symbolem kvalitních českých destilátů a významným hráčem na světovém trhu s ovocnými pálenkami. Tradice palírenství a sadařství ve Vizovicích tak pokračuje dále a neustále vzkvétá.